PARTNERZY Instytucjonalni

visitWroclaw.eu jest oficjalnym portalem turystycznym Urzędu Miejskiego Wrocławia. Serwis zawiera bazę noclegów i restauracji, opisy najważniejszych atrakcji, miejsc, tras turystycznych, współtworzonych przez mieszkańców. Można tu również znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i muzycznych, odbywających się w naszym mieście. Tutaj zaczyna się przygoda z Wrocławiem i jego niepowtarzalnym klimatem.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego powołane zostało do życia w dniu 6 sierpnia 1992 r. Muzeum ma swoją siedzibę w gmachu głównym Uniwersytetu, prowadzi rozległą działalność wystawienniczą, sprawuje opiekę nad najważniejszymi historycznymi salami i pomieszczeniami w gmachu głównym Uniwersytetu.

 

Kompleks położony jest w jednym z najstarszych parków miejskich w Europie – Parku Szczytnickim, na obszarze tzw. Wielkiej Wyspy pomiędzy kanałami Odry. Jest najważniejszym elementem historycznego kompleksu, który wraz z Wrocławskim Centrum Kongresowym (RCTB), Wrocławską Fontanną multimedialną, zabytkową Pergolą oraz przyległymi terenami zielonymi tworzy idealne miejsce spotkań w centrum Wrocławia. Hala Stulecia jest jednym z najpopularniejszych miejsc organizacji największych imprez o charakterze masowych. Wielofunkcyjność dostępnych powierzchni oraz wyposażenie w najnowocześniejsze urządzenia techniczne sprawiają, że odbywające się w niej wydarzenia – kongresy, konferencje, targi, zawody sportowe czy imprezy kulturalne – prezentują najwyższy poziom organizacyjny.

 

Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego wyrastał wraz z całą Uczelnią od pierwszych dni powojennych. Stanowił kontynuację polskiego Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, który szukał schronienia we Wrocławiu. Lwowscy historycy rozpoczynali jego budowę w maju 1945 roku, kiedy jeszcze nie wygasły pożary wojny, kiedy nim można było podejmować wykłady dla studentów i siadać nad książką czy dokumentem archiwalnym, trzeba było wpierw usuwać ślady zawieruchy wojennej, niszczyć groźne żelastwo wojenne, zasypywać dziury po bombach i pociskach armatnich, wprawiać szyby i łatać dachy i mury.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego jest drugim najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce, wpisanym do rejestru zabytków województwo dolnośląskiego. Składa się z działów: systematyki roślin, arboretum, alpinarium, roślin wodnych i bagiennych, edukacji przyrodniczej, roślin ozdobnych i szklarniowych. Zapraszamy również do obejrzenia sześciu kolekcji narodowych

Akademia Wychowania Fizycznego - Uniwersytet trzeciego wieku.

W związku z otwierającą się perspektywą życia długowiecznego w UTW - AWF we Wrocławiu podjęliśmy działania związane z animacją kulturową seniorów w sferze artystycznej, rekreacyjnej, zabawowej, prozdrowotnej, rekreacyjno – turystycznej i sportowej. Dopełnieniem zajęć z szeroko pojętej aktywności fizycznej są wykłady i seminaria z zakresu filozofii, pedagogiki, gerontologii oraz nauk przyrodniczych.